Jakie są najczęstsze przyczyny przeciekania dachu?

Woda dostająca się do środka budynku powoduje zawilgocenie często prowadzące do rozwoju szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni oraz do zwarcia w instalacji elektrycznej, a w niektórych przypadkach nawet do  naruszenia samej konstrukcji budynku. W związku z tym naprawa dachu powinna być zlecona doświadczonej firmie, która ustali źródło przecieku oraz naprawi pokrycie dachowe.

Przyczyną przecieku zazwyczaj jest gatunek zastosowanego w budynku pokrycia dachowego – dachy kryte tradycyjną papą termozgrzewalną wymagają znacznie częstszej wymiany i konserwacji niż pokrycia z membrany PVC.

Kolejną bardzo częstą przyczyną przeciekania są różnego rodzaju prace wykonywane na dachu przez osoby, które nie wiedzą, jak należy postępować z pokryciami dachowymi (osoby instalujące różną infrastrukturę telekomunikacyjną, anteny dachowe, systemy klimatyzacyjne, wentylacyjne). To właśnie za sprawą działań takich osób pokrycie często jest przecinane, dziurawione lub wyginane.

Następną przyczyną uszkadzania dachu jest nieznajomość jego odśnieżania i usuwania lodu.

Dlatego, aby profesjonalnie zadbać o swój dach, należy skorzystać z usług wykwalifikowanej firmy oferującej przeglądy konserwacyjne i profesjonalne prace dachowe.