PŁYWAJĄCY TARAS

Choć ich nazwa może wydać się zaskakująca, tarasy pływające to nic innego jak tarasy usytuowane w miejscach, w których nie ma możliwości zamontowania konstrukcji nośnej tarasu w podłożu, czyli np. na dachach budynków, nad garażami, nad pomieszczeniami mieszkalnymi.

Tarasy naziemne, zarówno te wykonane na gruncie, jak i na wylewce betonowej, nadal cieszą się największym zainteresowaniem Klientów, da się jednak odnotować rosnącą popularność tarasów pływających. Trzeba pamiętać o tym, że prawidłowe wykonanie tego typu tarasu wymaga pewnej wiedzy technicznej i doświadczenia, jego budowę warto zatem powierzyć fachowcom. W montażu pływających tarasów specjalizuje się właśnie nasza firma.

MONTAŻ NOWOCZESNYCH TARASÓW

Trudność pojawiająca się podczas montażu nowoczesnych tarasów pływających polega na tym, że pomimo istniejącej podbudowy – choćby stropu budynku – niemożliwe jest zakotwiczenie legarów do podłoża metodą wklejenia gwintowanych prętów, co z kolei przekłada się na utrudnione poziomowanie konstrukcji nośnej. Montaż tarasu na słupkach czy wylewce jest łatwiejszy – w przypadku tarasu pływającego łatwo o pomyłkę i uszkodzenie izolacji skutkujące dostawaniem się wody opadowej do pomieszczeń znajdujących się pod powierzchnią tarasu.

Nasza firma wie, jak zamontować pływający taras, by jego konstrukcja była mocna i stabilna. Szczelne tarasy to nasza specjalność, dlatego można w tej kwestii śmiało nam zaufać. Po zamontowaniu desek tarasowych przechodzimy do zaimpregnowania gotowej konstrukcji, by pływający taras był ochroniony przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych i mógł jak najdłużej posłużyć w niezmiennej od nowości formie.
Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usługi montażu pływającego tarasu, to zachęcamy do skontaktowania się z nami – chętnie udzielimy szczegółowych informacji.

HYDROIZOLACJA TARASU

​Dobra izolacja tarasu zapewni mu wieloletnią trwałość mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Balkon i taras, jako elementy konstrukcyjne budynku narażone przez cały rok na działanie zmiennych temperatur, opadów i wilgoci wymagają hydroizolacji – bariery chroniącej taras przed przenikaniem wody i wilgoci do jego konstrukcji, a jednocześnie stanowiącej ochronę antykorozyjną płyty konstrukcyjnej. Przeciekający przez pokrycie tarasu deszcz może wyrządzić najwięcej szkody w przypadku tarasów umieszczonych nad pomieszczeniem użytkowym – mowa tu choćby o tarasach pływających – jednak ma zły wpływ także na konstrukcję samego tarasu, którego nieszczelność prowadzi prosto do korozji stali konstrukcyjnej, a wkrótce – do pękania betonu.

KTÓRA HYDROIZOLACJA TARASU JEST NAJLEPSZA?

​Sposobów na uszczelnienie tarasu jest przynajmniej kilka, a każdy producent poleca swój własny. Nasza firma wykonuje hydroizolacje tarasów z wykorzystaniem membran PVC i membran EPDM – nowoczesnych produktów w pełni odpowiadających standardom współczesnego budownictwa. Izolacje wykonane z tych tworzyw skutecznie przeciwdziałają przedostawaniu się wody opadowej do konstrukcji tarasu, a przy tym umożliwiają wyprowadzenie pary wodnej z izolacji na zewnątrz. Za skutecznością membrany PVC przemawia choćby fakt, że jest ona z powodzeniem wykorzystywana jako hydroizolacja dachów. Membrana na taras składa się z warstw materiału PVC odpowiednio wzbogaconych chemicznie, by była odporna na działanie promieniowania UV, ognia i wysokich temperatur.

WSPÓŁPRACA SZCZELNY TARAS – WROCŁAW

Nasze usługi dekarskie skierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Z powodzeniem obsługujemy klientów z Wrocławia i Dolnego Śląska, a przy większych zleceniach działamy na terenie całego kraju. Na rynku istniejemy od 12 lat – wybierając naszą firmę otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości usług.
Jesteś zainteresowany współpracą z naszą firmą? Zamów bezpłatną wycenę – wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

Membrana tarasowa eksponowana GT

Membrana tarasowa eksponowana GT

Taras balastowy płytami betonowymi na stopkach plastikowych

Taras balastowy płytami betonowymi na stopkach plastikowych

Taras balastowy deskami lub kompozytem na legarach

Taras balastowy deskami lub kompozytem na legarach

Taras balastowy deskami lub kompozytem na legarach

Taras/dach balastowany kamieniem dekoracyjnym/żwirem