ODDYCHAJĄCY TARAS CZYLI JAKI?

Taras, ze względu na swoje umiejscowienie, jest miejscem szczególnie podatnym na negatywne zjawiska atmosferyczne. Jego największym wrogiem jest połączenie wilgoci i wahań temperatury. Cząsteczki wody wnikają w nawierzchnię, a niska temperatura naprzemiennie z ciepłą zmienia ich objętość. Dlatego należy zadbać o profesjonalne zabezpieczenie tarasu. Niezawodnym i innowacyjnym sposobem na hydroizolację tarasu jest wykorzystanie membrany hydroizolacyjnej.

CO  TO JEST „ODDYCHAJĄCY TARAS”?

Nazwą „oddychający taras” określa się taras zaopatrzony w membranę tarasową PVC, której zaletą jest paroprzepuszczalność. Zapewnia ona hydroizolację, czyli działanie, które ma na celu zabezpieczenie danej powierzchni przed szeroko rozumianym wpływem wilgoci. Zmiany objętości wody powodują powstawanie uszkodzeń w głębi całej konstrukcji. W praktyce, aby naprawić szkody wykonane przez te procesy, musimy wymienić znaczną część nawierzchni – a jak wiadomo płytki tarasowe, balkonowe potrafią sporo kosztować. Pęknięcia powstałe w ten sposób stwarzają idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Membrany tarasowe PVC to nowoczesne i ultrabezpieczne systemy ochrony, które wykonywane są z produktów wysokiej jakości, a ich złącza powstają przy użyciu zgrzewarki na gorące powietrze. Takie działanie zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe i jest szczególnie ważne przy remontach.


ZALETY UŻYCIA MEMBRANY HYDROIZOLACYJNEJ

​Prawidłowo wykonana hydroizolacja tarasu powoduje powstanie jednolitej, bezszwowej warstwy, odpornej na wiele czynników mechanicznych i chemicznych. Membrana z PVC jest bardzo odporna na odkształcenia i wibracje, a co za tym idzie – także na pęknięcia. Dodatkowo powłoka zapewnia odparowanie wilgoci z przestrzeni pomiędzy izolacjami termicznymi. Membrany PVC układa się tylko jedną warstwą, a spoiny zgrzewane są gorącym powietrzem, zapewniając absolutną basenową szczelność. Dodatkowo brak konieczności używania otwartego ognia do zgrzania spoin niweluje zagrożenie pożarowe.