Perfekcyjnie wykonany stropodach we Wrocławiu

Stropodach Wrocław

Stropodach Wrocław

Układem konstrukcyjnym, który składa się z kilku warstw pełniących określone funkcje, jest stropodach. Może on znajdować się nad ostatnim piętrem budynku, może również być wykorzystany wówczas, gdy chcemy zadaszyć taras. Jesteśmy firmą budowlaną, która zwraca uwagę naprawdę szeroką ofertą. Jeśli interesuje Cię stropodach we Wrocławiu, wybór naszej firmy to najlepsza decyzja, jaką można podjąć. Dbamy o to, aby stropodach wykonać perfekcyjnie, pracujemy szybko, nie zapominając jednocześnie o precyzji wykonywanych prac. Zanim podejmiesz decyzję poznaj stropodach i nasze usługi bliżej.

Stropach Wrocław – co to takiego?

Mianem stropodachów określa się dachy płaskie. Czasy ich świetności przypadały głównie na lata siedemdziesiąte. Następnie na długi czas zostały one zapomniane. Obecnie coraz więcej osób budujących dom decyduje się również na stropodach. Popularność tego rozwiązania rośnie przede wszystkim z uwagi na niższy koszt realizacji, który związany jest z tym, że jest to dużo prostsza w wykonaniu konstrukcja. Przekłada się to również na szybszy czas realizacji – stropodach we Wrocławiu wykonuje się zdecydowanie szybciej niż dachy spadziste. W efekcie jest to rozwiązanie, które pozwala na istotne skrócenie czasu inwestycji, co ostatecznie przekłada się również na niższy koszt. Warto pamiętać, że im krócej trwa budowa, tym mniej kosztuje.

Jakie funkcje pełni stropodach Wrocław?

Zdecydowanie polecamy naszym klientom wykonanie stropodachu. Jest to bowiem rozwiązanie konstrukcje, które sprawdza się naprawdę świetnie. Stropodach pełni dwie funkcje:

 •       stropu;
 •       dachu.

Jeśli tylko zostanie prawidłowo wykonany, można być pewnym, że jego cechą charakterystyczną będzie bardzo wysoka wytrzymałość. Decydując się na stropodach, nie należy obawiać się tego, że uszkodzi do silny wiatr bądź zalegający na nim śnieg. Doskonale zniesie on również silne promienie słoneczne, które pojawiają się zwłaszcza latem. Polecamy nasze usługi w zakresie wykonania stropodachu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że stropodach w ich przypadku będzie wykonane z największą starannością. Bazujemy wyłącznie na najlepszych materiałach, dzięki czemu nasi klienci mogą być pewni, że wykonany przez nas stropodach we Wrocławiu doskonale będzie chronił przed stratami ciepła i opadami atmosferycznymi.

Gdzie sprawdzi się stropodach?

Okazuje się, że stropodach to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Najlepiej prezentuje się w budynkach, które utrzymane są w nowoczesnej stylistyce. Może być stosowany nie tylko w przypadku domów jedno- i wielorodzinnych. Stropodach we Wrocławiu to rozwiązanie, które z powodzeniem można zastosować również w budownictwie przemysłowym. Sprawdza się też w obiektach użyteczności publicznej. Nasi klienci, którzy zdecydują się na stropodach, mogą być pewni, że wysokość pomieszczeń będzie zawsze taka sama. Dla wielu osób ma to ogromne znaczenie. Przekłada się bowiem na funkcjonalność i użyteczność. Stropodachy nie generują najmniejszych problemów, jeśli chodzi o użytkowanie. Sprawdzają się naprawdę świetnie. Są funkcjonalne i trwałe.

Jakie konstrukcje stropodachów są dziś wykonywane?

Stropodachy mogą różnić się rodzajem konstrukcji. Obecnie klienci mogą zdecydować się na stropodach:

 •       niewentylowany, czyli określany również mianem pełnego;
 •       odpowietrzany, który określany jest także jako kanalikowy;
 •       dwudzielny, czyli wentylowany.

Stropodach we Wrocławiu pełny zwraca uwagę konstrukcją składającą się z kilku warstw ułożonych szczelnie jedna na drugiej. Jako materiał termoizolacyjny w tym przypadku mogą zostać zastosowane płyny z wełny mineralnej, pianki poliuretanowej oraz płyty styropianowe. Stropodach kanalikowy zwraca uwagę znajdującymi się na podłożu drobnymi kanalikami. Dzięki nim nie ma ryzyka, że materiał izolacyjny ulegnie zawilgoceniu. W przypadku stropodachu wentylowanego pomiędzy dwoma powłokami znajduje się pusta przestrzeń. Łączy się ją z powietrzem zewnętrznym. Bez względu na to, na które rozwiązanie zdecydują się klienci, mogą być pewni, że wszystko zostanie wykonane jak należy.

Z jakiego materiału może być wykonany stropodach?

Warto pamiętać, że obowiązujące Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku jasno określa wymagania, które powinny spełniać budynki. Znajdują się tam także informacje dotyczące materiałów, jakie można zastosować do wykonania stropodachu. Ten element konstrukcyjny budynku składa się z kilku warstw. Część spodnią tworzy najczęściej konstrukcja żelbetowa, która może być wykonana również z:

 •       drewna;
 •       betonu;
 •       stalowej blachy trapezowej;
 •       materiału drewnopodobnego.

Izolację wykonuje się najczęściej z płyt piankowych, styropianowych, wełny mineralnej bądź granulatu wełny mineralnej. Można wykorzystać również folię, która skutecznie chroni przed wilgocią. Wykonując stropodachy, zawsze dobieramy materiał tak, aby uzyskać efekt oczekiwany przez klienta.

Stropodach Wrocław szybko i bezpiecznie

Nasza firma robi wszystko, aby każdy, kto zdecydował się powierzyć wykonanie stropodachu właśnie nam był w pełni zadowolony. Dlatego dbamy o to, aby czas realizacji inwestycji nie był długi. Pracujemy sprawnie, szybko, nie zapominając jednak o precyzji i dokładności. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, co pozwala nam na pracę na najwyższym poziomie. Dzięki temu nasi klienci nie muszą obawiać się istotnych opóźnień. Naszym ogromnym atutem jest zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale znają się na swojej pracy, a stropodachy nie mają przed nimi żadnych tajemnic. W razie jakichkolwiek wątpliwości odpowiadamy na pytania naszych klientów. Nasi pracownicy zawsze cierpliwie wyjaśniają zawiłości techniczne związane z wykonaniem stropodachu.

Budujesz dom? Kierujesz budową obiektu użyteczności publicznej? Stropodach we Wrocławiu to rozwiązanie technologiczne, które Cię zainteresowało? Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości wykonania, chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i wykonane jak należy, nie czekaj. Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Stropodach w naszym wykonaniu to gwarantowana satysfakcja na najwyższym poziomie.

Stropodach – technologie, które zrewolucjonizowały budowanie

Błyskawiczny postęp materiałowy i technologiczny zauważalny jest nie tylko w motoryzacji czy elektronice, ale również w branżach budowlanych. Dzisiaj zarówno te wymagające jak i proste konstrukcje budynków wykonuje się coraz częściej w ekspresowym tempie – w ogóle nie tracąc przy tym na jakości. Odporność i trwałość oraz funkcjonalność nowoczesnych materiałów budowlanych jest tak wysoka, że z powodzeniem można wznosić nowe budynki nawet w bardzo niekorzystnych warunkach. Dachy, które mają szczególną rolę do odegrania w całej konstrukcji – także wykonywane są z coraz bardziej innowacyjnych i zaawansowanych materiałów budowlanych, które gwarantują stropom i dachom nie tylko całkowitą szczelność. Równie ważna jest właściwa wymiana wilgoci i cyrkulacja powietrza, dlatego stosując najnowsze rozwiązania dostępne na rynku można wybudować stropodach Wrocław, który będzie niezawodny i sprawdzi się w każdych warunkach.

Rodzaje stropodachów – dla domów i dla przemysłu

W największym skrócie, sposób projektowania i wykonania stropodachu nad daną konstrukcją uzależniony jest głównie od tego, jakie jest przeznaczenie danej budowli i kto będzie jej głównym użytkownikiem. Rozwiązania dla domów – zarówno wielorodzinnych jak i jednorodzinnych – są coraz bardziej wygórowane i wyśrubowane, a ustawodawca dokładnie przewidział normy techniczne i w stosownych rozporządzeniach znajdują się informacje m.in. o sposobie wentylowania stropodachów i pomieszczeń pod nimi. W przypadku zakładów przemysłowych stropodach Wrocław również objęty jest rygorystycznymi wytycznymi technologicznymi, ale z uwagi na swoje przeznaczenie, można tutaj spotkać konstrukcje domknięte, czyli „pełne”.
Stropodachy pełne spotyka się głównie w przemyśle, ale nie tylko – wszędzie tam, gdzie możliwe i dopuszczalne lub wręcz wskazane jest stosowanie np. układów wentylacji mechanicznej, wtedy taki zamknięty strop nie stanowi żadnego zagrożenia. W przypadku zabudowy mieszkaniowej, wskazane jest zaprojektowanie i wykonanie stropodachu wentylowanego.

 • Stropodach pełny – składa się z warstwy konstrukcyjnej, przeważnie stropu lub innego elementu nośnego. Następnie stosuje się dwie warstwy – paroizolacyjną i termoizolacyjną, które następnie pokrywa się ostatnią, wierzchnią warstwą wybranego pokrycia dachowego. Na rynku dostępne są zarówno bardziej archaiczne pokrycia dachowe jak papa, ale też bardziej nowoczesne jak membrany dachowe z syntetycznych materiałów o podwyższonej trwałości i przepuszczalności;
 • Stropodach wentylowany – oprócz stropu i dwóch warstw izolacyjnych (paroizolacja oraz termoizolacja) stosuje się tutaj dodatkowo jeszcze przestrzeń wentylowaną. Może być ona odpowietrzana lub cyrkulacja w niej może następować na zasadzie podciśnienia i grawitacji. Wymaga to wykonania dodatkowej konstrukcji pod pokryciem dachowym – np. w formie żelbetowych płyt korytkowych ułożonych na ażurowych ściankach;
  Zastosowanie drugiego wariantu konstrukcyjnego sprawia, że wykonany stropodach Wrocław będzie zachowywał wszystkie normy przepływu powietrza i odprowadzenia wilgoci z przegród i stropów budynku.

Termoizolacja i hydroizolacja dachu – podstawa działania

Jednym z najważniejszych zadań, jakie należy koniecznie zrealizować przy projektowaniu i budowaniu stropu na ostatniej kondygnacji budynku, to jego prawidłowa termoizolacja. Straty cieplne przez zwieńczenie budynku mogą być największe, dlatego w celu ich uniknięcia warto stosować najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a do takich od wielu lat zaliczają się nie tylko różnego rodzaju wełny mineralne, ale także membrany. Dzięki nim stropodach Wrocław jest niemal nieprzepuszczalny jeśli chodzi o utratę ciepła zgromadzonego w budynku. Sięgnięcie po takie materiały, które cechuje bardzo wysoka izolacyjność termiczna pozwoli więc zaoszczędzić sporo pieniędzy w ramach rozliczania kolejnych okresów grzewczych nieruchomości. Są to więc inwestycje, które pomagają zabezpieczyć stropodach Wrocław przed ewentualnymi uszkodzeniami, stratami i usterkami, a przy okazji odciążą domowy budżet i pozwolą zmniejszyć wydatki w kolejnych latach.

Drugim krokiem, jaki jest równie istotny z punktu widzenia użytkowania i właściciela budynku, to hydroizolacja takiego dachu. Ma to szczególne znaczenie dla uniknięcia późniejszych wysokich kosztów napraw przecieków poszycia dachowego. Koszty powstałe w wyniku nieszczelności na dachu mogą być bardzo wysokie, a samo poszukiwanie przyczyny przecieku może być czasochłonne i kosztowne. Samo odprowadzenie wody z dachu jest bardzo istotne i jeśli dach jest ukośny, następuje ono niemal samoczynnie. Jeśli zaś chodzi o stropodach Wrocław – tutaj odprowadzenie wody opadowej jest bardziej skomplikowane. Opiera się przeważnie na systemie rynien spustowych odprowadzających wodę, zaprojektowanych wewnątrz warstwy ocieplenia elewacji budynku albo w ogóle zabudowane w wewnętrznych szachtach technicznych. Aby woda z dachu odpływała we właściwym kierunku – czyli kierunku zaprojektowanych spustów – konieczne jest także opracowanie i prawidłowe wykonanie spadków na takim dachu.

Dach płaski – strop, taras i inne możliwości

Nowoczesne materiały jak membrany z tworzyw sztucznych, ułatwiają szybkie wykonanie wentylowanych stropów płaskich także w domach jednorodzinnych. Decydując się na stropodach Wrocław można zrealizować także swoje marzenia o bardzo funkcjonalnym tarasie na dachu. Dach może stać się kondygnacją, na której znajdą się rozmaite elementy wyposażenia zewnętrznego czy ogrodowego, a założenie prawdziwie zielonego ogrodu na dachu możliwe jest tylko i wyłącznie przy odpowiednio zaprojektowanym i wykonanym płaskim poszyciu ostatniej kondygnacji. O ile zaprojektowanie takiego dachu nie stanowi wyzwania dla żadnego biura projektowego, o tyle już realizacja – czyli wybudowanie stropodachu zgodnie z projektem – wymaga sięgnięcia po firmy z największym doświadczeniem i wysokim profesjonalizmem. Na lokalnym rynku przeważnie znajduje się tylko kilka firm, które mogą się pochwalić udanymi inwestycjami tego typu, więc szukając wykonawcy dla swojego stropodachu warto kierować się referencjami obecnych zleceniobiorców.