CO TO JEST PŁYWAJĄCY TARAS?

Taras to marzenie niejednej rodziny, gdyż pozwala na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu roślin, girland i innych budujących klimat dekoracji. Popularnością w ostatnich latach cieszą się tzw. tarasy pływające. Czym dokładnie są oraz w jaki sposób się je konstruuje?

​DEFINICJA

​Taras pływający nie jest zakotwiczony do podłoża, czyli w przeciwieństwie do naziemnego, nie jest wykonywany na betonowej wylewce. Można więc montować go na dachach, ponad garażami oraz nad lokalami mieszkalnymi.


WYZWANIA MONTAŻU TARASU PŁYWAJĄCEGO

​Brak zakotwiczenia w podłożu sprawia, że przed ekipą budującą jawi się kilka problemów. Jednym z największych jest to, w jaki sposób konstrukcja zostanie wypoziomowana. Wyzwaniem jest również zapobieżenie sytuacji, w której doszłoby do tamowania wody opadowej. Właśnie dlatego montaż tarasów pływających warto powierzyć doświadczonej firmie, takiej jak nasza.


​MONTAŻ KONSTRUKCJI

​Co więc zrobić, aby pływający taras był trwały? Przede wszystkim trzeba wstępnie wypoziomować teren oraz ustawić na nim regulowane podpory. Popularna jest również praktyka spinania legarów, dzięki czemu tworzy się drabinka wzmacniająca całą konstrukcję, co jest to istotne zwłaszcza na dachach oraz balkonach. Taka podstawa wykańczana jest za pomocą desek kompozytowych, które spaja się za pomocą łączników systemowych, co sprawia, że spojenia są niewidoczne.


ZALETY PŁYT KOMPOZYTOWYCH

Wiele zalet mają również same płyty kompozytowe, których używa się do wykańczania tarasu pływającego. Są one przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nawet po wielu latach, taras prezentuje się równie dobrze. Nie mają ponadto sęków oraz są idealnie proste, co również pozytywnie wpływa na estetykę całej konstrukcji. Dla ekipy montażowej są też łatwiejsze w układaniu, gdyż nie mają nietypowych miejsc tak jak niejednokrotnie drewno tarasowe.
Jak widać pływające tarasy to nowoczesne konstrukcje, dzięki którym można je budować nawet w najbardziej niedostępnych miejscach, bez jednoczesnego obciążania budynku. Jeśli są Państwo zainteresowani tą technologią, serdecznie zapraszamy do kontaktu.