NAPRAWA PRZECIEKAJĄCEGO TARASU – DLACZEGO WARTO WYNAJĄĆ FIRMĘ?

Taras jest często przedłużeniem salonu. Podnosi komfort życia. Sprawia, że wypoczynek na świeżym powietrzu można połączyć ze spożywaniem posiłków w otoczeniu zieleni, śpiewu ptaków. Problem pojawia się w momencie, kiedy taras zaczyna przeciekać. Gromadząca się woda, która zdarza się, że przecieka do budynku to nie tylko nieestetyczne zacieki, ale również ryzyko rozwinięcia się pleśni, grzybów i tym samym problemów ze zdrowiem.

​NA CZYM POLEGA NAPRAWA PRZECIEKAJĄCEGO TARASU?

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że celem usunięcia przyczyny przeciekania tarasu, trzeba dokonać ingerencji w konstrukcje tarasu, a czasem i budynku. Niekiedy mimo braku wiedzy, doświadczenia w budowlance podejmujemy się samodzielnej naprawy przeciekającego tarasu, ryzykując nie tylko większe problemy z cieknącym tarasem, ale i poważne uszkodzenia konstrukcji tarasu.

Niewielu z właścicieli tarasu, śmiemy twierdzić, że raczej żaden z nich – stale śledzi z wypiekami na twarzy nowinek technologicznych w branży budowlanej, a raczej zgłębia niektóre tematy w zakresie interesujących go zagadnień – pod warunkiem, że wie, czego szuka. Chodzi o to, że nie wiedząc o istnieniu danego rozwiązania technologicznego, nie przyjdzie osobom spoza branży sprawdzać szczegóły danej metody np. izolacji przed przeciekaniem, gdyż najzwyczajniej w świecie nie ma o tym pojęcia. Nie ma w tym nic złego, to normalna rzecz. Każdy z nas jest fachowcem w innej dziedzinie. Naszą domeną są tarasy. Dlatego słysząc o przeciekaniu tarasu, zamiast sięgać po kielnie, szykować się do niszczenia elewacji, konstrukcji tarasu – sięgamy po membrany z PCV.

​CZYM SĄ MEMBRANY PCV STOSOWANE DO NAPRAWY TARASÓW?

Samodzielna naprawa tarasu może skończyć się fatalnie. Zamiast prowadzić uciążliwe rozbiórki, zlecając nam naprawę, oszczędności będą wielowymiarowe. Do głównych zalet naprawy przecierającego tarasu przez profesjonalistów z użyciem membran PCV należy zaliczyć przede wszystkim 100% skuteczności działań, krótki czas napraw i całkowite pozbycie się nagromadzonej wilgoci z domu. Membrany PCV mogą być stosowane na istniejącą konstrukcję tarasu, nie przepuszczają wody, są odporne na uszkodzenia, a jednocześnie umożliwiają odparowanie wilgoci, znajdującej się pod nimi. Naprawa tarasu z zastosowaniem membran jest nie tylko czysta, ale nie wymaga stosowania ognia, czy substancji bitumicznych celem jej połączenia. Łączenie membrany odbywa się z użyciem gorącego powietrza.

Pewnie część z was zaczyna kombinować, że skoro do uszczelnienia tarasu wystarczy membrana PCV, to naprawa przeciekającego tarasu może być wykonana samodzielnie. Cóż, może i może. Jednak odradzamy samodzielne układanie membran PCV na tarasie. Tu potrzebna jest praktyka i doświadczenie. Ważne jest bowiem, aby membrana była odpowiednio naprężona. Zbyt mocne naprężenie, czy też zbyt słabe względem krzywizny konstrukcji tarasu sprawi, że membrana nie będzie spełniała swej funkcji.