JAK WYBRAĆ NAJLEPSZĄ IZOLACJĘ NA TARAS?

Posiadanie własnego tarasu to marzenie wielu osób. Musi być on jednak odpowiednio zaizolowany, aby służył przez wiele lat, pomimo narażenia na działanie niszczących warunków atmosferycznych. Jak więc wykonać hydroizolację tarasu, aby była naprawdę solidna?

HYDROIZOLACJA Z MEMBRAN PVC

Obecnie istnieje wiele różnych sposobów na uszczelnienie tarasów, nie wszystkie jednak są równie niezawodne, co membrany PVC, które stosujemy również w ramach naszej działalności. Takie hydroizolacje tarasów są przede wszystkim znakomitą ochroną przed wilgocią, co zabezpiecza przed przeciekami. Warto wspomnieć również o ich odporności na rozmarzanie podłoża, co po krótkim czasie mogłoby doprowadzić do odpadania płytek ceramicznych i uszkodzenia konstrukcji tarasu.

Montaż membrany PVC zabezpiecza także przed powstawaniem wilgoci. Wynika to z tego, że membrana mocowana jest mechanicznie i następnie zgrzewana strugą gorącego powietrza. Dodatkowo na obrzeżach montuje się listwy systemowe, co również zapewnia szczelność takiej hydroizolacji.

HYDROIZOLACJA Z MEMBRAN EPDM

​Kolejnym sposobem na zaizolowanie tarasu jest zastosowanie membrany EPDM. Jest to polimerowe tworzywo sztuczne, które jest odporne na warunki atmosferyczne oraz elastyczne nawet w niskich temperaturach. Głównie dzięki tym czynnikom doskonale sprawdza się w przypadku wykonywania izolacji tarasowej, która musi być niezawodna.

NAJLEPSZA IZOLACJA NA TARAS? TYLKO ZE SPECJALISTAMI

Niezależnie od użytej technologii, nie będzie można liczyć na niezawodność hydroizolacji, jeśli montażem zajmą się laicy. Podstawą jest bowiem nie tylko znajomość materiałów, ale też odpowiedniego dostosowania ich do warunków oraz projektu budynku. Ten ostatni jest ważny zwłaszcza wtedy, gdy taras ulokowany jest nad powierzchnią użytkową. Wówczas jakiekolwiek błędy w wykonaniu hydroizolacji, mogłyby grozić powstawaniem zacieków i pleśni oraz skutkować drogimi remontami.

Wybierając izolację warto również zainwestować w lepsze materiały, które będą gwarancją jakości. Także pozwoli to uniknąć problemów w miarę użytkowania tarasu i tym samym wykluczyć konieczność napraw. Oczywiście najlepsze materiały doradzą fachowcy w tym zakresie, którzy po poznaniu charakterystyki tarasu, będą w stanie odpowiednio je dobrać