NA CZYM POLEGA HYDROIZOLACJA TARASU?

Tarasy to niewątpliwie znakomite rozwiązania, na które decyduje się dzisiejsze społeczeństwo. Są wspaniałą alternatywą dla balkonów oraz pomysłem, jak nadać swoim 4 kątom dodatkowego błysku. Tarasy są perfekcyjnym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi w ciepłe dni czy po prostu wspaniałym miejscem do kontemplowania miejscowości z góry. Miejsca, o których mowa potrzebują pielęgnacji, a niewątpliwie takim procesem jest ich hydroizolacja.


HYDROIZALACJA TARASU – CHARAKTERYSTYKA

​Pierwszym krokiem do wykonywania hydroizolacji tarasu jest wybór adekwatnych materiałów oraz technologii. Elementy, które trzeba wziąć pod uwagę w ich wyborze to określenie sytuacji czy taras jest położony na gruncie, czy stanowi zadaszenie pomieszczenia. Warto mieć też na uwadze rodzaj pomieszczeń, które znajdują się wokół niego. Po określeniu tych aspektów należy przejść do kwestii praktycznej, a mianowicie odpowiednio przygotować podłoże do hydroizolacji tarasu. Przejawia się to przez zagruntowanie, a w przypadku pojawienia się ubytków wyrównanie odpowiednim środkiem, jakim jest masa naprawcza. Tarasy mogą być położone na gruncie lub stanowić zadaszenie pomieszczenia. Właśnie od tego będzie zależeć ich zastosowanie.

​Następnym krokiem jest montaż elementów blacharskich, do których można zaliczyć narożniki oraz profile, by finalnie nałożyć warstwę hydroizolacyjną. Kolejnym krokiem jest nałożenie oraz dokręcenie na nią blaszanych elementów. Warto mieć na uwadze, że powinno się to odbywać jeszcze, kiedy masa jest świeża. W przypadku, kiedy pojawią się szczeliny, należy je wypełnić silikonem, natomiast kolejną warstwę hydroizolacji ułożyć w narożnikach w pakiecie z taśmą uszczelniającą. Po tych działaniach, gdy taśma już została zainstalowana, należy nałożyć pierwszą warstwę izolacyjną na całym obszarze tarasu, a po kilku godzinach następną. Wykończenie powinno nastąpić po 24 godzinach od nałożenia drugiej warstwy hydroizolacji.
Szczególną popularnością wśród procesu hydroizolacji cieszą się produkty, które są urozmaicone przez polimery. Jest to spowodowane faktem, że są niezwykle wytrzymałe i odporne w stosunku do złych warunków atmosferycznych.