JAK NAPRAWIĆ PRZECIEKAJĄCY TARAS?

Przeciekający taras może być prawdziwym problemem. Woda dostająca się do wnętrza budynku może powodować powstawanie na ścianach i sufitach brzydkich zacieków. Długotrwałe przenikanie wody niszczy strukturę ścian i może prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni, a przebywanie w zawilgoconym pomieszczeniu jest nieprzyjemne i uciążliwe. Wilgoć może również spowodować nieodwracalne zniszczenia warstwy ocieplającej oraz uszkodzić drewniane elementy konstrukcji dachu. Mokre belki i deski ulegają spaczeniu, nie tylko powiększając nieszczelność, ale często również grożąc stabilności całego budynku.

METODY NAPRAWY NIESZCZELNEGO TARASU

Naprawa tarasu ma na celu wykrycie i usunięcie przecieku. Niestety tradycyjne metody prowadzenia prac mogą wymagać znacznej ingerencji w konstrukcję tarasu i samego budynku. Może pojawić się konieczność skucia pokrywających taras okładzin i usunięcia różnych warstw. Takie roboty trwają zwykle dość długo i mogą być bardzo kosztowne. Czy wobec tego w razie pojawienia się przecieku jesteśmy skazani na uciążliwe, długotrwałe i kosztowne prace remontowe? Na szczęście nie!
Istnieją nowoczesne metody uszczelniania tarasów przy wykorzystaniu membran z PVC. Membrany są specjalnymi powłokami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Są dość cienkie i bardzo lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Ich struktura może być wzmocniona dodatkowymi materiałami, np. włóknem szklanym, zapewniając bardzo dużą odporność na uszkodzeniaNaprawa tarasu przy wykorzystaniu membran jest najkorzystniejszym wyjściem z sytuacji z wielu powodów.
Membrany są całkowicie wodoszczelne, jednak ich konstrukcja zapewnia możliwość odparowania wilgoci zgromadzonej pod nimi. Naprawiane konstrukcje mogą więc być w naturalny sposób osuszane. Membrany PVC mogą być układane bez konieczności demontowania starych powłok, co nie tylko skraca czas prowadzenia robót i zmniejsza ich uciążliwość, ale także znacznie ogranicza ich koszt. Co równie ważne, naprawa tarasu z wykorzystaniem membrany PVC jest prowadzona bez konieczności używania otwartego ognia lub substancji bitumicznych o nieprzyjemnym zapachu, ponieważ do łączenia materiału używa się gorącego powietrza. Uszczelnianie tarasów za pomocą membran PVC jest najszybszą i najskuteczniejszą metodą likwidacji przecieków.