POKRYCIA TARASOWE Z MEMBRANY PVC

Pokrycia tarasowe z membrany PVC to nowoczesne, trwałe i przyjazne dla użytkowników sposoby na zapewnienie tarasom odpowiedniej szczelności i dużej odporności na warunki atmosferyczne. Membrany mogą być łatwo dopasowane do dachów o różnej konstrukcji i kształcie, co pozwala na korzystanie z nich przy tarasach zlokalizowanych na niemal każdym obiekcie. Są dostępne w bardzo wielu kolorach, można je więc odpowiednio dobrać do wymogów użytkownika. Pokrycia tarasowe z membran mogą być ułożone przez specjalistyczną firmę w stosunkowo krótkim czasie. Sprawdzają się bardzo dobrze zarówno na tarasach dachów domów jednorodzinnych, jak i w większych budynkach wielorodzinnych, np. jako pokrycia tarasów stanowiących część wspólną budynku.

​ZALETY MEMBRAN

Jedną z największych zalet membran z PVC jest to, że mogą służyć zarówno do wykonania warstwy hydroizolacyjnej pod różnego rodzaju wykończenia, jak i jako jedyne pokrycie tarasu. Stosuje się je jako warstwę wodoszczelną przy tarasach wykończonych płytami betonowymi czy ceramicznymi, a także przy pokryciach z desek tarasowych. W przypadku membran układanych jako warstwa hydroizolacyjna i zarazem przeznaczona do chodzenia są stosowane specjalne wzmocnienia jej struktury np. z włókna szklanego. Tak przygotowany materiał jest pokryty warstwą trudnościeralną, po której bez obaw można chodzić. Powłoki wytrzymują również zwiększony ruch pieszy, np. na tarasach restauracji czy obiektów handlowych.
Membrany z PVC są znakomitym materiałem do remontów i renowacji tarasów. Mogą być używane na istniejące pokrycia, zwykle bez konieczności ich usuwania. Układa się je, łącząc poszczególne fragmenty przez podgrzanie gorącym powietrzem. Nie pojawia się więc ryzyko pożaru ani nieprzyjemne zapachy. Co istotne, membranę PVC łatwo dopasować do różnych kształtów czy różnic poziomów. Można więc je stosować na dachach o skomplikowanej budowie. Membrany z PVC są również niezwykle lekkie. Ich wykorzystanie nie obciąża dodatkowo dachu, przez co nadają się świetnie do remontów budynków z niewielką nośnością dachu. Wielką zaletą jest także duża wytrzymałość membran na zmieniające się warunki pogodowe, w tym na duże nasłonecznienie.