Zielone dachy Wrocław

O czym pamiętać planując założenie zielonego dachu?

Nowoczesne aranżacje przestrzeni miejskiej sprawiają, że staje się ona coraz bardziej przyjazna. Osiedla, które jeszcze do niedawna zdominowane były przez beton, stopniowo coraz bardziej się zazieleniają. Przyczyniają się do tego także zielone dachy we Wrocławiu – ostatni krzyk urbanistycznej mody. Co trzeba wiedzieć, planując założenie na własnym dachu zielonego trawnika lub niewielkiego ogrodu?

Czy zieloną przestrzeń można zaaranżować tylko na nowym budynku?

Firma TERMODACH oferuje projekt, wykonanie i kompleksową obsługę zielonych dachów na terenie Wrocławia – zarówno na budynkach nowych, jak i już istniejących. Realizacja takiego przedsięwzięcia powinna być przeprowadzona dokładną analizą możliwości konkretnego obiektu pod kątem dodatkowych obciążeń. Trzeba pamiętać, że są ograniczenia w zakresie tworzenia zielonych ogrodów na dachach – kluczowe znaczenie ma właśnie wspomniana wcześniej nośność konstrukcji. Aby zieleń na dachu mogła się rozwijać, trzeba pomyśleć także o odpowiednim systemie, który będzie odprowadzał nadmiar wody.

Zielone dachy Termodach we Wrocławiu – projekt, wykonanie i utrzymanie

Dachy pełne zieleni wprowadzają wyjątkowy klimat do miejskiej przestrzeni. Jest to prawdziwa oaza dająca wytchnienie od wszechobecnego betonu. Pierwszy etap inwestycji powinien uwzględniać szczegółowy projekt – należy przemyśleć ilość i rodzaj roślin, jakie mają znaleźć się na dachu budynku. Rozwiązaniem wybieranym przez klientów stosunkowo często są zielone trawniki. Kolejny etap to realizacja – kluczowe znaczenie ma w tym przypadku dokładne położenie każdej warstwy składającej się na zielony dach. Sam projekt i jego późniejsza realizacja to jeszcze nie wszystko – trzeba pomyśleć także o utrzymaniu zieleni. Kompleksowe rozwiązania w tym zakresie oferuje firma TERMODACH, dla której zielone dachy we Wrocławiu nie mają żadnych tajemnic. Jeżeli planujesz remont dachu i chcesz sięgnąć po nieszablonowe rozwiązania, które sprawią, że Twoja najbliższa okolica stanie się wyjątkowa, to koniecznie zapoznaj się z ofertą!