Zielony ogród na dachu Wrocław

Dlaczego warto założyć zielony ogród na dachu?

Nowoczesne technologie pozwalają na zastosowanie rozwiązań, które jeszcze nie tak dawno żyły jedynie w wizjach futurystycznych pisarzy. Zielony ogród na dachu we Wrocławiu, to rozwiązanie, które jest coraz częściej spotykane. Dachy pokryte zielenią, doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku obiektów firmowych, jak i mieszkalnych. Firma TermoDach z Wrocławia chętnie przekona Państwa do słuszności tego twierdzenia – zapraszamy do lektury!

Sposób na przełamanie surowości miasta

Aluminiowo – betonowe konstrukcje wykończone szkłem to rzeczywistość wielu polskich miast, w których tereny zielone kurczą się w zastraszającym tempie. Dachy pokryte zielenią pozwalają przełamać surowy klimat miasta i wprowadzają do niego odrobinę natury. Zielone ogrody dachowe cieszą się sporą popularnością. Budynek wykończony w taki sposób zyskuje zupełnie nowe oblicze, a na dachu może powstać świetna przestrzeń rekreacyjna. Część osób jeszcze wzbrania się przed zastosowaniem takiego rozwiązania z obawy o jego trwałość. Warto pamiętać, że w przypadku, gdy zielony ogród na dachu we Wrocławiu zostanie wykonany starannie i zgodnie ze sztuką, to jego późniejsze utrzymanie nie będzie stanowiło większego problemu. Jednak, by tak się stało, należy wybrać doświadczonego wykonawcę.

Zielony ogród na dachu we Wrocławiu – jak wybrać wykonawcę?

Wybór doświadczonego wykonawcy, który sprawi, że zamiast zwykłego dachu powstanie zielona, żywa przestrzeń, to nie jest taka prosta sprawa. Cena usługi nie powinna być w tym przypadku ostatecznym wyznacznikiem. Zatem, na czym warto się skupić? Przede wszystkim należy zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami przeprowadzonymi przez określoną firmę. Można sprawdzić, jak wykonane kilka miesięcy czy lat wcześniej zielone ogrody na wrocławskich dachach prezentują się obecnie. Warto także, aby firma prócz umiejętność ogrodniczych, znała się na dekarstwie (remonty, budowa dachów) – dzięki temu będziemy mieli pewność, że projekt został wykonany prawidłowo.

 

Doświadczenie i dokładność realizacji inwestycji w tej branży, to dwie kwestie, które trzeba mieć szczególnie na uwadze, wybierając wykonawcę do realizacji projektu budowy zielonego dachu. Roślinność zasadzona na dachu budynku wykazuje zdolności termoizolacyjne, pochłania dwutlenek węgla, a tym samym przyczynia się do tego, że powietrze jest, choć odrobinę czystsze, a także niesamowicie wygląda!

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani posiadaniem zielonego dachu – zapraszamy do współpracy z TermoDach z Wrocławia!